SON DƏQİQƏ

naxcivanxeberleri.com

Ali Məclis komitələrinin yeni sədrləri və üzvləri seçilib - SİYAHI

Ali Məclis komitələrinin yeni sədrləri və üzvləri seçilib - SİYAHI
25-02-2020, 11:55

NAXCİVANXEBERLERİ.COM -un məlumatına görə, Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin bu barədə qərarında deyilir:

“Naxçıvan Muxtar Respublikası Konstitusiyasının 22-ci maddəsini rəhbər tutaraq Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisi qərara alır:

Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin aşağıdakı deputatları müvafiq komitələrin sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri seçilsinlər:

I. Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu məsələləri komitəsi

1. Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu - sədr

2. Babayev Əmir Baxşəli oğlu - müavin

3. Cəfərli Elman Yusif oğlu - üzv

4. İbrahimov Qadir Abbas oğlu - üzv

5. Niftəliyev Hüseyn Əsrafil oğlu – üzv

6. Məmmədli Turan Bəyməmməd qızı - üzv

7.AllahverdiyevaAidə Məhərrəm qızı – üzv

II. İqtisadi siyasət komitəsi

1. Zeynalov Azər Yadulla oğlu - sədr

2. Məmmədov Nazim Məmməd oğlu - müavin

3. Möhbəliyev Telman Əli oğlu – üzv

4. Məmmədov İsa Mustafa oğlu – üzv

5. Qasımov Arif Mikayıl oğlu –üzv

6. Abbasov Vüqar Zakir oğlu –üzv

7. Quluyeva Sevda Rüstəm qızı -üzv

8. Vəliyev Musa Məmməd oğlu -üzv

III. Aqrar siyasət, təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya məsələləri komitəsi

1. İsayev İsa Bünyad oğlu - sədr

2. Bababəyli Nazim Səfərəli oğlu - müavin

3. Hacıyev Emin Davud oğlu – üzv

4. Bağırsoylu Hüseyn Qədrulla oğlu – üzv

5. Əliyeva Vüsalə Abazər qızı – üzv

6. Fərəcov Fərəc Rza oğlu - üzv

7. Cəfərli Əhəd Məmməd oğlu – üzv

IV. Sosial siyasət, elm, təhsil, idman və mədəniyyət məsələləri komitəsi

1. Həşimli Hüseyn Məmməd oğlu - sədr

2. Vəliyeva Günel Fəxrəddin qızı – müavin

3. Həsənova Turan Vaqif qızı – üzv

4. Həsənova Esmira Həsən qızı - üzv

5. İbadov Telman Əsəd oğlu - üzv

6. İsmayılov Cəbi Əziz oğlu - üzv

7. Cəlilzadə Aidə Məhəmməd qızı- üzv

8. Allahverdiyeva Həbibə Rəşad qızı – üzv

V. Yerli özünüidarə komitəsi

1. Babayev Tofiq Süleyman oğlu - sədr

2. İsmayılov Ehtibar Şəhrud oğlu – müavin

3. Zeynalov Eldar Əhəd oğlu - üzv

4. Məmmədov Rizvan Təmo oğlu – üzv

5. Əliyev Asim Yediyar oğlu - üzv

6. Bağırov Zəbur David oğlu - üzv

7. Məmmədov Ehtimad Cəfər oğlu – üzv

VI.İnsan hüquqları, beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi

1. İbrahimov Anar Adil oğlu - sədr

2. Rzayeva Yazgül Həsənəli qızı - müavin

3. Məmmədova Yeganə Qurban qızı - üzv

4. Talıbov Seymur Vasif oğlu - üzv

5. Əzimov Behruz Nurəddin oğlu – üzv

6. Qəribli İsmayıl Cavanşir oğlu - üzv

7. Həsənov Nüsrət Firudin oğlu – üzv".

Ali Məclisin bu barədə qərarını Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Sədri Vasif Talıbov təsdiq edib.

Qeyd edək ki, fevralın 24-də altıncı çağırış Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin birinci sessiyası keçirilib.

Aynurə Yusifova

Mətndə səhv var? Onu siçanla seçin və Ctrl+Enter düyməsini basın.
ŞƏRH YAZ
OXŞAR XƏBƏRLƏR

UŞAQ CRRAHI

XƏBR LENTİ
BÜTÜN XƏBƏRLƏR
NEKROLOQ

«    May 2020    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031