SON DƏQQƏ

naxcivanxeberleri.com

Milli Məclisin beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndə heyətlərinin tərkibi - TAM SİYAHI

Milli Məclisin beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndə heyətlərinin tərkibi - TAM SİYAHI
30-04-2020, 17:30

Milli Məclisin beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndə heyətlərinin tərkibi müəyyən olunub.

NAXCİVANXEBERLERİ.COM-un məlumatına görə, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Beynəlxalq parlament təşkilatlarındakı nümayəndə heyətlərinin tərkibi aşağıdakı kimidir:

Parlamentlərarası İttifaq

1. Adil Əliyev – Milli Məclis Sədrinin müavini, Gənclər və idman komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Zahid Oruc – İnsan hüquqları komitəsinin sədri

3. Kamran Bayramov – Milli Məclisin deputatı

4. Şahin İsmayılov – Milli Məclisin deputatı

5. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı

6. Naqif Həmzəyev – Milli Məclisin deputatı

7. Rəşad Mahmudov – Milli Məclisin deputatı

8. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı

9. Məzahir Əfəndiyev – Milli Məclisin deputatı

Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının Parlament Assambleyası

1. Azay Quliyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Tahir Mirkişili – İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri

3. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı

4. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı

5. Əminə Ağazadə – Milli Məclisin deputatı

6. Ülviyyə Ağayeva – Milli Məclisin deputatı

Avropa Şurası Parlament Assambleyası

1. Səməd Seyidov (əsas heyət) – Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Kamal Cəfərov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

3. Rafael Hüseynov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

4. Tural Gəncəliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

5. Nigar Arpadarai (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

6. Sabir Hacıyev (əsas heyət ) – Milli Məclisin deputatı

7. Sevinc Fətəliyeva (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

8. Pərvin Kərimzadə (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

9. Könül Nurullayeva (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

10. Erkin Qədirli (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

11. Fazil Mustafa (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

12. Asim Mollazadə (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

Avropa Parlamenti ilə Əməkdaşlıq Komitəsi

1. Cavanşir Feyziyev – Milli Məclisin deputatı, komitənin həmsədri

2. Kamal Cəfərov – Milli Məclisin deputatı

3. Elman Nəsirov – Milli Məclisin deputatı

4. Nurlan Həsənov – Milli Məclisin deputatı

5. Emin Hacıyev – Milli Məclisin deputatı

6. Azər Kərimli – Milli Məclisin deputatı

7. Soltan Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

8. Tural Gəncəliyev – Milli Məclisin deputatı

9. Sevil Mikayılova – Milli Məclisin deputatı

10. Şahin Seyidzadə – Milli Məclisin deputatı

11. Erkin Qədirli – Milli Məclisin deputatı

Avronest Parlament Assambleyası

1. Azər Kərimli (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Hicran Hüseynova (əsas heyət) – Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin sədri

3. Məlahət İbrahimqızı (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

4. Tahir Mirkişili (əsas heyət) – İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri

5. Nurlan Həsənov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

6. Qüdrət Həsənquliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

7. Rauf Əliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

8. Cavanşir Feyziyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

9. Tural Gəncəliyev (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

10. İltizam Yusifov (əsas heyət) – Milli Məclisin deputatı

11. Müşfiq Cəfərov (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

12. Razi Nurullayev (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

13. Vüqar Bayramov (əvəzedici) – Milli Məclisin deputatı

Müstəqil Dövlətlər Birliyi Parlamentlərarası Assambleyası

1. Sahibə Qafarova – Milli Məclisin Sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Mixail Zabelin – Milli Məclisin deputatı

3. Aydin Mirzəzadə – Milli Məclisin deputatı

4. Rauf Əliyev – Milli Məclisin deputatı

5. Kamilə Əliyeva – Milli Məclisin deputatı

6. İqbal Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

7. Emin Hacıyev – Milli Məclisin deputatı

8. Nizami Səfərov – Milli Məclisin deputatı

9. Afət Həsənova – Milli Məclisin deputatı

10. Aqiyə Naxçıvanlı – Milli Məclisin deputatı

11. Fəzail Ağamalı – Milli Məclisin deputatı

12. Bəxtiyar Əliyev – Milli Məclisin deputatı

13. Rüfət Quliyev – Milli Məclisin deputatı

14. Rasim Musabəyov – Milli Məclisin deputatı

15. Jalə Əliyeva – Milli Məclisin deputatı

16. Tamam Cəfərova – Milli Məclisin deputatı

17. Anatoliy Rafailov – Milli Məclisin deputatı

18. İltizam Yusifov – Milli Məclisin deputatı

19. Arzu Nağıyev – Milli Məclisin deputatı

20. Əminə Ağazadə – Milli Məclisin deputatı

21. Sabir Hacıyev – Milli Məclisin deputatı

Türkdilli Ölkələrin Parlament Assambleyasi

1. Sahibə Qafarova - Milli Məclisin Sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Əhliman Əmiraslanov - Səhiyyə komitəsinin sədri

3. Nizami Cəfərov – Milli Məclisin deputatı

4. Hikmət Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

5. Sədaqət Vəliyeva – Milli Məclisin deputatı

6. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı

7. Məlahət İbrahimqızı – Milli Məclisin deputatı

8. Cavanşir Feyziyev – Milli Məclisin deputatı

9. Fazil Mustafa – Milli Məclisin deputatı

İslam Əməkdaşlığı Təşkilatı Parlament İttifaqı

1. Fəzail İbrahimli – Milli Məclis Sədrinin müavini, İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Ceyhun Məmmədov – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyəti rəhbərinin müavini

3. Cavanşir Paşazadə – Milli Məclisin deputatı

4. Sabir Rüstəmxanlı – Milli Məclisin deputatı

5. Tahir Kərimli – Milli Məclisin deputatı

Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Assambleyası

1. Eldar Quliyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Eldar İbrahimov – İntizam komissiyasının sədri

3. Musa Quliyev – Milli Məclisin deputatı

4. Ramin Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

5. Elşad Mirbəşiroğlu – Milli Məclisin deputatı

6. Jalə Əhmədova– Milli Məclisin deputatı

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin və Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin ikitərəfli əməkdaşlığı üzrə parlamentlərarası komissiyası

1. Əli Hüseynli - Milli Məclis Sədrinin birinci müavini, Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin sədri, komissiyanın həmsədri

2. Ağalar Vəliyev – Milli Məclisin deputatı, komissiya həmsədrinin müavini

3. Eldar İbrahimov – İntizam komissiyasının sədri

4. Sadiq Qurbanov – Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri

5. Mixail Zabelin – Milli Məclisin deputatı

6. İsa Həbibbəyli – Milli Məclisin deputatı

7. Nəsib Məhəməliyev – Milli Məclisin deputatı

8. Elman Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

9. Mahir Abbaszadə – Milli Məclisin deputatı

10. Cəbi Quliyev – Milli Məclisin deputatı

11. Azər Badamov – Milli Məclisin deputatı

12. Malik Həsənov – Milli Məclisin deputatı

13. Sevinc Hüseynova – Milli Məclisin deputatı

14. Eldəniz Səlimov – Milli Məclisin deputatı

15. Nizami Səfərov – Milli Məclisin deputatı

16. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı

17. Rasim Musabəyov – Milli Məclisin deputatı

18. Ülvi Quliyev – Milli Məclisin deputatı

19. Arzu Nağıyev – Milli Məclisin deputatı

20. Aqil Abbas – Milli Məclisin deputatı

GUAM Parlament Assambleyası

1. Elnur Allahverdiyev – Milli Məclisin deputatı, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Nəsib Məhəməliyev – Milli Məclisin deputatı

3. Əli Məsimli – Milli Məclisin deputatı

4. Fatma Yıldırım – Milli Məclisin deputatı

5. Cavid Osmanov – Milli Məclisin deputatı

6. Qüdrət Həsənquliyev – Milli Məclisin deputatı

Asiya Parlament Assambleyası

1. Qənirə Paşayeva – Mədəniyyət komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. İlham Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

3. Anar Məmmədov – Milli Məclisin deputatı

4. Aydın Hüseynov – Milli Məclisin deputatı

NATO Parlament Assambleyası

1. Ziyafət Əsgərov – Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin sədri, nümayəndə heyətinin rəhbəri

2. Siyavuş Novruzov – Regional məsələlər komitəsinin sədri

3. Məlahət İbrahimqızı – Milli Məclisin deputatı

4. Kamran Bayramov – Milli Məclisin deputatı

5. Elşən Musayev – Milli Məclisin deputatı

Aynurə Yusifova

Mətndə səhv var? Onu siçanla seçin və Ctrl+Enter düyməsini basın.
ŞƏRH YAZ
OXŞAR XƏBƏRLƏR

UŞAQ CƏRRAHI

XƏBƏR LENTİ
BÜTÜN XƏBƏRLƏR
Hüquq guşəsi
NEKROLOQ

«    Eylül 2020    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930